پاورپوینت آلوئه ورا

پاورپوینت آلوئه ورا

پاورپوینت آلوئه ورا

 

 

 

 

 

 

 

 

پاورپوینت آلوئه ورا

فرمت فایل : پاورپوینت

قابل ویرایش

تعداد اسلایدها :    38  اسلاید

فهرست مطالب

مقدمه

تاریخچه

خصوصیات ساختمانی برگ

کشت

آبیاری

ازدیاد

روش کاشت آلوئه

عناصر غذایی

آفات و بيماري ها

برداشت برگ و فرآیند جداسازی و استحصال مواد موثره از گیاه

ترکیبات ژل آلوئه ورا

خواص درماني گياه صبرزرد

آلوئه ورا در صنايع غذايي و بهداشتي

عمده کشورهای مصرف کننده

سطح زیر کشت

ارزش تجارت جهانی

فوايد آلوئه ورا براي پوست

فوايد آلوئه ورا براي مو

بخشی از اسلایدها :

مقدمه 

فلات پهناور ایران زمین،با بیش از 7500 گونه گیاهی یکی از مراکز طبیعی رشد درختان و گیاهان محسوب می شود و میزان 35% از 7500گونه گیاهی ایران را گیاهان دارویی و معطر تشکیل می دهد. به گونه ای که برخی از گیاهان فقط خاص فلات ایران هستند. از حیث استفاده از گیاهان دارویی، کشورمان سابقه ای کهن و دیرینه دارد و دانشمندانی چون ابوعلی سینا،زکریای رازی،عطار نیشابوری و دهها تن دیگر پیشگامان شناسایی و معرفی و استفاده از این گیاهان در درمان بیماری های مختلف و مزمن در قرون گذشته بوده اند. در کشور ما نیز به دلیل دیرینه اقبال عمومی در مصرف فراورده های گیاهی از یکسو و شرایط مناسب اقلیمی جهت کشت گونه های مختلف گیاهان دارویی از سوی دیگر،توجه ویژه به کشت و صنعت گیاهان دارویی و تولید دارو با منشا گیاهی را مقرون به صرفه تر از تولید داروهای شیمیایی جلوه می دهد.یکی از گیاهان دارویی- آرایشی بسیارمهم که در کشور ما کمتر مورد توجه قرار گرفته است،گیاه دارویی صبرزرد یا آلوئه ورا است.

صبرزرد یکی از شگفتی های طبیعت قلمداد شده است آلوئه ورا چنان خواص چشمگیر و متعددی دارد که نام ها و القاب زیادی برای خود کسب کرده است از جمله: گیاه درمانگر، گیاه سوختگی، دکتر گلدانی، گرز بهشت، لاله بیابان، گیاه جاودانگی، گیاه ملکه و گیاه قرن بیستم.

تاریخچه

اولین گزارش مکتوب که در آن به آلوئه ورا اشاره شده است متعلق به چهار هزار سال پیش از میلاد مسیح است و در غار نوشته ها و کنده کاری های روی ظروف در معابد باستانی مصر کشف شده است. داستان هایی نیز درباره استفاده کلئوپاترا ونفرتی تی از آلوئه ورا،عسل وشیر برای حفظ زیبایی افسانه ای شان گفته می شود. مصریان آنرا برای مومیایی مردگان خود بکار می بردند.

خصوصیات ساختمانی برگ

در برش عرضی برگ بلافاصله در زیر پوسته ضخیم برگ،دستجات آوندی قرار دارند.بخش بیرونی دستجات آوندی توسط سلول های پوششی احاطه شده و بخش داخلی دستجات آوندی سه نوع بافت لوله ای دیده می شود؛آوندهای چوبی، آوندهای آبکشی و لوله های مویین بزرگ محیطی که محتوی شیرابه زرد رنگی حاوی آنتراکینون ها به خصوص آلوئین است.

بخش میانی و عمده برگ را سلول ها مزوفیل یا پارانشیم محتوی فیله ژل تشکیل می دهد تمامی کربوهیدراتها (پلی ساکارید ها) و گلیکوپروتئین ها (آنزیم ها) در برگ های سبز و ضخیم ساخته می شوند.

کربن و اکسیژن مورد نیاز ساخت کربوهیدرات ها از دی اکسید کربن هوا که توسط روزنه های برگ در شب جذب می شوند تامین می گردد. دی اکسید کربن به تله افتاده و به اسید مالیک ذخیره می شود و به همین دلیل pHبخش داخلی برگ حدود 4 است پس از تابش خورشید به برگ مقداری از اسید مالیک تبدیل به هیدرات کربن مورد نیاز گیاه جهت سوخت وساز می شود و مابقی آن در موسیلاژ فیله ژل ذخیره می گردد.

 


خرید آنلاین